sobota, 11 lutego 2012

pomidor, serce, a może krew?


Zawsze mam problem z określeniem koloru czerwonego, takiego wiecie, prawdziwego czerwonego. Pomidorowy? Sercowy? A może krwiowy? (znaczy się jak krew ;)
Dlatego zawsze mówię "prawdziwy" czerwony :)

A o jakiej czerwonce mowa?
O czerwonce od Max Factor: Max Effect Gloss Cube, dla jasności - o błyszczyku :)


Omawiana czerwonka ma nr 07 i zwie się ponoć Lovely Strawberry, ponoć, ponieważ na opakowaniu jest tylko numer, nazwę znalazłam w internecie.


Aplikator
Ma małe włoski, zaokrągloną końcówkę, i UWAGA! nabiera idealną ilość błyszczyka!
Pod tym względem jest na prawdę świetny, wolę zanurzyć dwa razy końcówkę w błyszczyku niż mieć go na tej końcówce za dużo.
I mimo, że trzonek (czy jak to tam nazwać :) aplikatora jest wiecznie brudny, to produkt nie zbiera się na otworku, dzięki czemu miejsce odkręcania błyszczyka nie jest uciapane.
W aplikatorze zmieniłabym jedynie kształt - wolę gdy gąbeczki są lekko ścięte niż całe zaokrąglone.


Konsystencja, trwałość
Błyszczyk jest gęsty, dobrze się rozprowadza, nakładając go mamy wrażenie, że jest lekko klejący - tak jakby przykleja się do ust, co mi odpowiada.
Jednak jest to mocny kolor, dlatego jedna warstwa nie wystarczy aby uzyskać intensywny odcień na ustach - trzeba nałożyć dwie, ale dzięki temu możemy stopniować nasycenie koloru.
Produkt jest moim zdaniem wyjątkowo trwały - jak na błyszczyk. Oczywiście w trakcie jedzenia i picia znika, choć nie od razu - jak to bywa z większością tego typu produktów.
A jeśli nawet już go zjemy, pozostawia czerwony odcień na całych ustach, nie tylko na ich krawędziach.
Przez swą trwałość dosyć ciężko go zmyć, na pewno nie wystarczy sama woda. Po zaaplikowaniu go na rękę, mimo prób zmycia mydłem (niczego innego akurat nie miałam), czerwony ślad został jeszcze przez pół dnia.
Po aplikacji ma lekko błyszczące wykończenie.


Opakowanie
To również duży plus! Jest proste, małe, zgrabne, eleganckie, zmieści się spokojnie nawet w kieszeni. Chyba wolę błyszczyki kwadratowe od okrągłych :)
Mały minus za zakrętkę - trochę się przekręca przy zamykaniu i nie jest równo z drugą częścią błyszczyka.


Pojemność 4 ml (chyba), cena ok 24 zł.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...